AGORA 2023

Mūsų sesė Gintė Mickutė dalinasi savo patirtimi iš renginio, vykusio Portugalijoje:

AGORA 2023

Balandžio 12 – 16 dienomis buvau Portugalijoje, Fatimoje, kur vyko renginys Europos ‘roveriams’.

Programa buvo labai intensyvi – be pagrindinių renginio temų apie aplinkosaugą (aptarėme, kas sukelia tam tikras problemas ir galimus sprendimo būdus), Earthtribe projektą (kaip įtraukti skautus ir skatinti prisidėti prie aplinkosauginio tvarumo?) ir jaunimo įgalinimą (vietinių projektų kūrimas), taip pat tobulinome komunikacijos įgūdžius, soft skills, savanoriavome vietinėse bendruomenėse, aplankėme Bataljos vienuolyną, Fatimos skautų centrą bei turėjome tarptautinį vakarą.

Tai buvo viena nuostabiausių skautiškų patirčių. Būti bendraminčių apsuptyje, pasisemti įkvėpimo, žinių, motyvacijos ir patirčių iš skautų iš 21 Europos šalies yra neįkainojama ir nepakartojama. Nors ilgos dienos vargina, bet kiekviena sekundė buvimo Agoroje buvo vertinga ir prasminga, o naujai užsimezgę ryšiai ir draugystės viską atperka. Šypsena retai kada palikdavo veidą, jėgų užteko kiekvienam žaidimui, šokiui ar dainai, o pasakoti apie Lietuvą ir Lietuvos Skautiją buvo tikra garbė ir pasididžiavimas. Tai yra neapsakoma patirtis, todėl kiekvienam skautui privalu bent kartą apsilankyti tarptautiniame renginyje, nes tokio kultūrinio, idėjinio ir tolerantiško įvairumo neįmanoma sutikti niekur kitur!! Tikiuosi, kad kitais metais Agoroje Lietuvą atstovaus daugiau nei vienas skautas.

Drąsiai, broliai ir sesės. Tikrai verta ⚜️

Nuotraukos iš asmeninio sesės Gintės archyvo ir naujų jos sutiktų draugų.